Standartlara Uygun Eksiksiz Veriler

Standartlara Uygun Eksiksiz Veriler

Başarsoft, 1997’den beri geliştirerek mükemmelleştirdiği coğrafi bilgi sistemleri destekli sahadan veri toplama yeteneğini, su ve kanalizasyon idareleri için hazırladığı Sudabis yazılımında kullanıcıların deneyimine sunuyor.

Eksiksiz ve doğru şekilde standartlaştırılmış veriler, akıllı şebeke yönetimi için olmazsa olmazların başında gelir. Sudabis, şebeke elemanlarıyla ilgili detaylı verilerin toplanmasına, toplanan verilerin temizlenip ayıklanmasına, geçmişe dönük arşivlenmiş verilerin mevcut standartlara göre dönüştürülmesine, kullanılabilir her bilginin yüksek doğrulukta ve olması gerektiği şekilde veri tabanlarına işlenmesine yardımcı olur.

Örnek olarak Ankara’nın ilçelerinden birisi olan Şereflikoçhisar’ın sisteme veri girerken nasıl yanlış yazılabileceğini ve bu yüzden raporlama safhasında standartlara uymayan pek çok verinin hatalı şekilde kapsam dışında kalmasını ele alalım.

Su ve kanalizasyon idaresi çalışanlarından birisi, kendisine atanan işle ilgili sisteme veri girerken ilçemizin ismini yanlışlıkla “Şerefli Koçhisar” veya “Ş.Koçhisar” şeklinde yazabilir.

Sudabis uygulamaları, kod bazlı veri tabanı tasarımına sahip olduğu için kullanıcı kaynaklı hatalı veri girişi yapılmasına izin vermez. Sisteme erişme ve veri girme yetkisi olan kullanıcılar önceden belirlenmiş kategorilere göre seçim yaparak işlemlerini yapar. Yöneticilerin istedikleri detaylı raporlar doğru ve hızlı bir şekilde oluşturulurken, “Şerefli Koçhisar” veya “Ş.Koçhisar” gibi hatalı veri girişine izin verilmediği için Şereflikoçhisar’la ilgili analiz edilen tüm bilgiler standartlara uygun ve eksiksiz olur.

Ekran Görüntüleri

Standartlara Uygun Eksiksiz Veriler