Hidrolik Modelleme

Hidrolik Modelleme Entegrasyonu

Hidrolik modelleme entegrasyonu, su ve kanalizasyon idarelerinin yüz binlerce abonesine kaliteli ve kesintisiz hizmet verebilmesi için şebeke planlaması yaparken üzerinde önemle durması gereken konulardan birisidir.

Su şebekeleri sahada yürütülen bakım onarım faaliyetleri gibi operasyonlarla değişim geçirir. Başarsoft, sunduğu çözümlerle, şebekenin anlık durumundaki hidrolik model değerlerine göre su miktarı ve basıncı arasında denge kurmak için doğru stratejilerin belirlenebilmesini sağlar.

Sudabis, coğrafi bilgi sistemleri teknolojisiyle, şebekedeki güncel bağlantı ve vana bilgilerini abone tüketim bilgileriyle birleştirerek hidrolik model için gerekli dosyaları hazırlar.

Sudabis entegrasyonlarıyla ihtiyaç duyulan su miktarını, abonelerin tüketimini ve şebekeye verilen suyun ilk basıncıyla belirli bir adrese ulaştığı andaki basıncını takip edebilirsiniz.

Akıllı su kayıpları modülüyle yapılan detaylı ve hassas analizler sayesinde gereğinden fazla basınçla oluşabilecek su sızıntılarının veya gereğinden az basınçla aboneye ulaşılamamasının önüne geçilir.

Şebeke elemanlarının ölçülerini, problemli noktaları, şebeke yaşına göre servis hatlarını, zaman ve konum bazlı basınç bilgilerini, eğim ve yükseklik verilerini, kullanılması gereken malzeme bilgilerini Sudabis sayesinde tespit edebilirsiniz.

Merkezi veri tabanında saklanan güncel ve eksiksiz verileri, kullandığınız hidrolik modelleme yazılımına kolayca transfer edebilirsiniz.

Sudabis çözümünü tercih ederek, su kaynaklarının akıllı yönetimini sağlayabilir, günden güne gelişen şehirlerdeki şebeke hatlarının doğru planlamasını yapabilir, kaliteli hizmet ve kalıcı abone memnuniyeti için sürdürülebilir stratejiler belirleyebilirsiniz.

Ekran Görüntüleri

Hidrolik Modelleme 1
Hidrolik Modelleme 2