Entegrasyon

Entegrasyon

Sudabis, su ve kanalizasyon idarelerinin daha kaliteli, hızlı ve ekonomik yönetişim için kurum içinde ve kurum dışında bulunan birbirinden farklı fonksiyonlara sahip ilgili birimlerle ve mevcut kurulu sistemlerle bütünleşik bir şekilde çalışmasını sağlar.

Coğrafi bilgi sistemleriyle donatılmış güvenli bir merkezi veri tabanıyla ilişkili şekilde ABYS, UAVT, MAKS, SCADA, ATLAS, WMS, WFS, uydu haritaları, tapu kadastro, çağrı merkezi, arıza bakım onarım, envanter yönetimi ve saha ekipleri gibi farklı birim ve sistemlerin entegrasyonu sağlanır. Örnek olarak bir arıza senaryosunu ele alabiliriz.

SCADA sisteminin uyarısıyla veya çağrı merkezine aboneden gelen bilgiyle tespit edilmiş olabilir. Arıza uyarısı alındığı anda coğrafi bilgi sistemi tabanlı ekranlardan doğru adres belirlenir.

Arıza kaydı, detaylarıyla birlikte ilgili birimlere eş zamanlı olarak gönderilir. Sorumlu yöneticiler söz konusu adrese en yakın saha ekiplerini yönlendirir.

Ekipler arıza bölgesine vardığında onarım yapacakları şebeke elemanlarıyla ilgili teknik ayrıntıları kendi cihazlarından görebilir. Saha ekipleri gelişmelere göre merkezden takip ve koordine edilir. Planlı bakım veya arıza giderme çalışmaları sırasında uygun filtrelemeyle sadece olaydan etkilenen abonelere SMS bildirimi yapılır.

Su ve kanalizasyon idareleri, benzeri tüm senaryolarda ihtiyaç duyduğu ilgili birim ve sistemleri, Türkiye’nin altyapı yönetimi çözümlerindeki lider yazılım firması Başarsoft’un Sudabis ürünü sayesinde bir arada ve uyumlu bir şekilde kullanabilir.

Ekran Görüntüleri

WMS Entegrasyonu
Vatandaş İhbar Sorgulama
UAVT Entegrasyonu
SCADA Entegrasyonu 2
SCADA Entegrasyonu 1
İş Emri Entegrasoynu
İş Emirlerinin Haritada Görüntülenmesi
Haritada Nesne Görüntüleme